Hledat:

AEG Technologie pro skladování energie z obnovitelných zdrojů

 

AEG Power Solutions získalo první významné objednávky svého řešení „Megawatt Storage Converter“ v Evropě a v USA.

AEG Power Solutions, globální výrobce a dodavatel systémů s výkonovou elektronikou, průmyslových napájecích zdrojů a zdrojů obnovitelné energie, dnes oznámil získání několika významných zakázek založených na technologii konvertorů AEG Protect.SC pro skladování energie ve velkých bateriových systémech.

Rostoucí výkony a využívání obnovitelných zdrojů energie vytvářejí nové výzvy pro veřejné rozvodné sítě. Zejména se jedná o stabilizaci a vyrovnávání nabídky a poptávky po elektrické energii v rozvodné síti. Ve standardním on nebo off-grid prostředí se s těmito výzvami vyrovnávají inovativní akumulátorové systémy s výkony v řádech megawattů.

AEG PS dodá konvertor Protect.SC pro projekt Vanadis Power - jedno z největších akumulátorových skladišť elektrické energie v severním Německu. Konvertor má jmenovitý výkon 500 kVA a bude využívaný pro ukládání lokálně vyráběné větrné energie. Řešení Vanadis Power je založené na využití Vanad-Redox–Flow akumulátorů s kapacitou větší než jedna megawatthodina a může teoreticky poskytovat energii pro zhruba 100 rodinných domů po celý den. Dodávka konvertoru AEG Protect SC.500 a dokončení celého projektu je naplánováno na léto 2014.

V jiném evropském projektu je konvertor AEG Protect.SC využíván v aplikaci pro vykrytí spotřeby v době špičkového zatížení sítě. V tomto případě AEG PS dodalo také další technologie z rodiny svých pokročilých systémů. Integrací lokální řídící jednotky SC.LMU a nedávno vyvinutého systému managementu baterie MoniStore vzniklo kompletní řešení pro zákazníka. Řídicí jednotka řídí vybíjení akumulátorů v daném časovém rámci, kdy poptávka po energii v místní rozvodně překročila určitou hranici.

Toto komplexní řešení také řídí dobíjení baterie v době, kdy je nižší poptávka po energii, například od 18 do 6 hodin, nebo o víkendech. Dostatečně dlouhé dobíjení (po celý víkend) potom umožňuje nabít baterii na plnou kapacitu.

Bezdrátový systém managementu baterie MoniStore průběžně sleduje správnou funkci jednotlivých článků baterie měřením jejich napětí a vnitřní teploty.

S prestižními partnery v Evropě a v USA byly uzavřeny další kontrakty na megawattové systémy využívající akumulátory Redox-Flow a lead-acid.

 

  

NOVINKY | všechny novinky

AEG dodalo 1MW Energy storage pro ENERGON Advanced Energetics, s.r.o.

 AEG Power Solutions dodalo společnosti ENERGON Advanced Energetics, s r.o. v srpnu letošního roku technologie pro projekt 1MW energy storage... Více informací

AEG dodalo 20MW Energy storage v Brémách

  AEG Power Solutions dodalo začátkem roku 2018 technologie pro projekt energy storage investora swb Erzeugung AG & Co. KG... Více informací

AEG BESS-Energy storage pro ON i OFF grid

  AEG Power Solutions vyvinulo a dodává technologii BESS (Battery Energy Storage System) založenou na obousměrném usměrňovači / střídači AEG Protect... Více informací