Hledat:

AEG BACS optimalizace dobíjení baterií a monitoring jednotlivých bloků

AEG BACS “Battery Analysis & Care System”
Monitoring a optimalizace dobíjení jednotlivých 2V, 6V, 12V bloků/článků v bateriovém řetězci.

Systém je vhodný pro instalaci s libovolným typem baterií ( VRLA, OPzS, NiCd...), UPS nebo usměrňovače.

Komunikační rozhraní: SNMP, bezpotenciálové kontakty, Modbus, Profibus, GSM, dotykový LCD panel.

AEG BACS vyrovnáváním dobíjecího napětí na jednotlivých bateriích odstraňuje zkracování životnosti deklarované dle EUROBAT.  

Vlivem rozdílného vnitřního odporu každé baterie (z výroby) dochází v rámci řetězce k jejich nerovnoměrnému dobíjení již při uvedení do provozu. Tento technický problém se dále zhoršuje postupnými výměnami jednotlivých bateriových bloků v průběhu předpokládané životnosti baterie. U paralelně zapojených bateriových řetězců se nepříznívý efekt ještě zvýrazní.

Vliv přebíjení nebo podbíjení baterí na jejich životnost naleznete ve studii provedené na 2 538 bateriiích "AEG Cz BACS - Ballancing principles and topologies_REV1".  

Správným udržovacím napětím na všech bateriích v řetězci lze pomocí AEG BACS dosáhnout až o 18% vyšší dostupné kapacity baterie (oproti baterie bez ekavalizace).

Díky AEG BACS má uživatel k dispozici detailní informace a historii chování jednotlivých bloků při vybíjení a nabíjení.

 

 

 

 

 

 

Modul BACS C20 instalovaný na VRLA baterii
Optimalizace a monitoring pro každý jednotlivý bateriový blok samostatně:
Kontinuální měření:
• Napětí na bloku baterie
• Vnitřní impedance bloku baterie
• Teplota povrchu bloku baterie
Alarmová signalizace: LED, Akustický, BP kontakt, SNMP (TCP/IP-LAN)
Optimalizace nabíjecího napětí každého bateriového bloku s vyrovnávací funkci “EQUALISATION”. Tato funkce monitoruje a nastavuje dobíjení jednotlivých bateriových bloků pro vyrovnání jejich kapacit na stejnou úroveň. Díky tomu můžeme zvýšit kapacitu až o 18% a prodloužit životnost baterie až o 30%. Optimalizace může být volitelně vypnuta.


Příklad fungování “EQUALISATION”


Řídicí systém AEG BACS WebManager monitoruje pomocí modulů AEG BACS jednotlivá napětí všech bloků baterie (13.4V + 13.6V + 13,8) = 40.8V). Dělením celkového napětí počtem baterií (40,8 / 3 = 13.6V) se získá tzv „Cílové napětí", které je odesláno do každého modulu AEG BACS. Každý AEG BACS modul samostatně upraví nabíjecí napětí na ekvivalentní hodnotu ( na 0% až 100% ekvivalentu) pro změnu napětí bateriového bloku směrem k tomuto cíli. Ve srovnání se standardně provozovanými bateriemi zvyšuje funkce “EQUALISATION” kapacitu baterií až o 18% a životnost až o 30%

Napětí jednotlivých bloků baterie

 

 

 

 

 

 

 

 

Bez funkce “EQUALISATION” a po zapnutí “EQUALISATION”  

Z AEG BACS získává zákazník informace o stavu baterií prostřednictvím LAN v grafickém prostředí. Náhled na hodnoty jednotlivých bloků prostřednictvím standardního webového prohlížeče (po zadání konkrétní IP adresy). Alarmová hlášení prostřednictvím web interface, network message, modem, email, SMS, SNMP, MODBUS a s volitelným doplňkem PROFIBUS a LONBUS.

 

 

 

 

 

 

 

 

Úložiště RAM pro datalog baterií.
Dlouhodobá analýza dat jednotlivých bateriových bloků.
Informace o bateriích mohou být uloženy na paměťové kartě až 10 let.

 Systém AEG BAS může být instalovaný v UPS, nebo v nástěnném rozvaděči s doplňkovým dotykovým LCD displejem a PC s OS Windows.

Technický popis ke stažení

NOVINKY | všechny novinky

AEG dodalo 1MW Energy storage pro ENERGON Advanced Energetics, s.r.o.

 AEG Power Solutions dodalo společnosti ENERGON Advanced Energetics, s r.o. v srpnu letošního roku technologie pro projekt 1MW energy storage... Více informací

AEG dodalo 20MW Energy storage v Brémách

  AEG Power Solutions dodalo začátkem roku 2018 technologie pro projekt energy storage investora swb Erzeugung AG & Co. KG... Více informací

AEG BESS-Energy storage pro ON i OFF grid

  AEG Power Solutions vyvinulo a dodává technologii BESS (Battery Energy Storage System) založenou na obousměrném usměrňovači / střídači AEG Protect... Více informací